Мой аккаунт  Закладки  Оформить заказ
 Мои настройки
  • Переулок Соляниковский 10/12, Харьков, Харьковская область, 61003, Украина
  • led-story@ukr.net
  • vad55555
ПН-ПТ: 09:30-18:30
СБ:9:30-14:30
ВС: ВЫХ.

Ваша корзина пуста!

6 речей, які важливо врахувати при плануванні електрики

6 речей, які важливо врахувати при плануванні електрики

Ви озброїлися порадами профі, вивчили стандарти розташування розеток і вимикачів і все розмітили на плані. Але перш, ніж запрошувати електрика, звіртеся з нашим списком - чи всі моменти враховані? У цьому пості - зрозуміло пояснюємо, навіщо потрібні додаткові розетки, що таке домашня автоматизація, і чому про все краще думати заздалегідь.

✅Не прив'язуйтесь до розташування меблів

Будь-який інтер'єр пластичний. Спальня через деякий час може трансформуватися в дитячу, і електропроводи від бра на стіні, де зовсім недавно було узголів'я ліжка, виявляться зайвими і зіпсують нову обстановку. А ось місце розташування побутової техніки на кухні, у ванній, вітальні і робочих зонах змінюється рідко. Тут прив'язка розеток до приладів - необхідність.

✅Позначте, де будуть розташовуватися розетки

Наявність USB-розеток, розеток для акустичної системи і домашнього кінотеатру, а також для техніки в робочих зонах - раціональний спосіб позбутися від непотрібних проводів і подовжувачів. Важливо позначити призначення кожної розетки на плані і донести цю інформацію до електрика.

✅Вирішіть, чи потрібна вам домашня автоматизація

Головна відмінність монтажу звичайної електрики від «розумної» - в способі прокладки кабелю. Спеціальний кабель (його ще називають шиною) веде від всіх пристроїв до щитка, щоб забезпечити координацію всіх смарт- пристроїв в будинку. Силовий кабель від кожної групи пристроїв веде в щит.

Після розведення зробити просту електрику «розумною» буде важко. Для цього потрібно заздалегідь передбачити прокладку двох варіантів електрики і витратитися на додаткові дроти.

✅Передбачте додаткові розетки

Тут дизайнери часто розходяться в думках. Одні переконані, що велика кількість розеток зіпсує інтер'єр, інші вважають, що за кілька запасних одиниць в кожному приміщенні точно не завадять.

Істина, як завжди, десь посередині. У будь-якому випадку, передбачити на кухні на одну-дві розетки більше точно не буде зайвим, адже тут з часом напевно з'явиться нова техніка. Згадайте, десять років тому слова «мультиварка» або «каппучинатор» знали хіба що досвідчені кулінари, а сьогодні ці прилади на сучасній кухні - звичайна історія.

✅Зробіть електровивід під кондиціонер

Навіть якщо покупка цього приладу поки тільки в планах. Якщо не продумаєте розетку для кондиціонера на етапі розведення електрики, потім її відсутність виллється в некрасиво звисаючі зі стіни дроти.

Розетку під найпоширеніший тип кондиціонера - настінний - розміщують на відстань близько 30 сантиметрів від стелі.

✅Подумайте про прохідні перемикачі

Це з'єднання з двох перемикачів, яке дозволяє включити світло, скажімо, при вході в спальню, а вимкнути за допомогою іншого, розташованого поруч з ліжком. Такі перемикачі незамінні в довгих коридорах, на сходових маршах або в прохідних підвалах.

24.12.2018