Мой аккаунт  Закладки  Оформить заказ
 Мои настройки
  • Переулок Соляниковский 10/12, Харьков, Харьковская область, 61003, Украина
  • led-story@ukr.net
  • vad55555
ПН-ПТ: 09:30-18:30
СБ:9:30-14:30
ВС: ВЫХ.

Ваша корзина пуста!

Де і на якій висоті розміщувати вимикачі?

Де і на якій висоті розміщувати вимикачі?

Де і на якій висоті розміщувати вимикачі?

При складанні плану електрики важливо продумати розміщення вимикачів, щоб інтер'єр був зручним і безпечним. Наш гід допоможе в цьому.

Де розташовувати вимикачі в квартирі?

✅Вимикачі загального світла

Вимикачі потрібні в кожній кімнаті - розташуйте їх біля дверного отвору з боку ручки зачинених дверей. Обов'язково простежте, щоб вимикачі не закривали меблі або відкриті двері.

✅Дублюючі вимикачі

У вітальні розмістіть додатковий перемикач поряд з диваном. Так ви зможете вимкнути світло в кімнаті, не встаючи з нього. У спальні зручно мати дублюючий вимикач загального світла поруч з ліжком.

Чи потрібні додаткові вимикачі на кухні, залежить від обраних світлових сценаріїв. Фахівці рекомендують передбачити вимикачі підсвічування робочої зони і внутрішнього освітлення шаф, а також зробити вимикач для світильника над обіднім столом.

У ванній кімнаті - аналогічно. Наприклад, якщо є підсвічування над дзеркалом - зробіть в цій зоні окремий вимикач. Те ж саме стосується і душової зони.

✅Висота вимикачів загального світла

Вимикачі у дверного отвору розташуйте на висоті 80-90 см від підлоги. Відстань від дверного косяка має бути 10 см.

При виборі висоти орієнтуйтеся не тільки на середній показник, а й на зріст людей, що проживають в квартирі. Кожному повинно бути зручно натискати на вимикач. Розташування вимикачів залежить від типу приміщення: наприклад, в довгому коридорі або на сходах. Найчастіше зручніше їх встановити на початку і в кінці, в спальні або залі: кращий варіант, коли вимикачі стоять біля входу в приміщення. 

✅Висота додаткових вимикачів

У вітальні фахівці рекомендують розміщувати дублюючий вимикач на висоті 15-30 см від підлоги у дивана. А в спальні вимикач повинен бути на висоті не менше 10 см від краю тумбочки біля ліжка. У кухні важливо витримати відстань від мокрої зони до вимикача. Воно повинно бути не менше 50 см. У ванній кімнаті те ж правило. Відстань до мокрої зони (раковини, душової кабіни) зробіть мінімум 60 см.

19.12.2018