Мой аккаунт  Закладки  Оформить заказ
 Мои настройки
  • Переулок Соляниковский 10/12, Харьков, Харьковская область, 61003, Украина
  • led-story@ukr.net
  • vad55555
ПН-ПТ: 09:30-18:30
СБ:9:30-14:30
ВС: ВЫХ.

Ваша корзина пуста!

Дизайн інтер'єру будинку: організація освітлення в мансарді

Дизайн інтер'єру будинку: організація освітлення в мансарді

Мансарда - невелике приміщення під дахом - все частіше стає житловою кімнатою, адже в невеликому будинку перетворення горища дозволяє істотно збільшити корисну площу. Та й взагалі така кімната завжди здається більш затишною, ніж звичайні. Але підходити до дизайну інтер'єру будинку і його мансарди зокрема, особливо до освітлення, слід більш ретельно.
З огляду на невелику площу горищного приміщення, слід продумати колірну гамму обробки так, щоб стіни і косий дах не «тиснули» на людину, не створювали відчуття дискомфорту. Тому фахівці рекомендують вибирати для мансарди світлі відтінки, які допомагають візуально збільшити простір. Аналогічне завдання допомагає вирішити і освітлення.
При розробці дизайну інтер'єру будинку освітленню в цілому приділяється чимало уваги, тим ретельніше слід продумати організацію і розташування джерел світла в мансарді. Якщо є можливість встановити спеціальні вікна, в кімнату буде надходити більше природного світла, але в темний час доби вона все одно буде освітлюватися штучним способом.
Якщо ж немає можливості встановити мансардні вікна, то вся система освітлення повинна відповідати вимогам комфорту в будь-який час доби.
Так, важливо продумати загальне освітлення, яке по спектру буде відповідати природному сонячному світлу. Це досить тепле і яскраве світло. Оптимально використовувати один центральний або кілька світильників, розташованих таким чином, щоб світло відбивалося від стіни і падало нібито від вікна.
Візуально підняти дах допоможе система світильників, розміщених по периметру кімнати в прихованих виступах. При цьому буде здаватися, що стеля ніби відділена від стін, з'явиться відчуття легкості і, відповідно, стелі здаватимуться вище. Оптимально для цього використовувати світлодіодні стрічки, які легко монтуються і довго служать, споживаючи мінімум енергії.
Часто в сучасному дизайні інтер'єру будинку використовується підсвічування стін для збільшення простору.
Цей прийом можна використовувати і в мансардному приміщенні. З цією метою світильники розміщуються під стелею, а їх світло прямує вниз таким чином, щоб вони освітлювали стіни. Тоді кімната буде здаватися більше і просторіше. Оптимально при цьому, щоб обробка стін була світлою.
Так само, як і в будь-якому іншому приміщенні, в мансарді необхідно організувати освітлення різних режимів - денного світла, точкового для читання, приглушеного.

12.12.2018